Hakkımızda

Boğaziçi Üniversitesi Teknopark'ta kurulmuş siber güvenlik teknolojilerine odaklanan bir teknoloji şirketiyiz.

  • Akademik bilgi birikimimizi kamu ve özel sektörün hizmetine sunuyoruz.
  • Avrupa Birliği projeleri başta uluslararası projeler yaparak ülkemize teknoloji transferi yapmak istiyoruz
  • Siber Güvenlik alanında meraklı ve kendilerini geliştiren öğrencilere burs ve staj imkanları sağlıyoruz.
  • Siber güvenliğe meraklı öğrencilerin projelerini hayata geçirip yarışmalara katılmalarını teşvik edip, mezuniyetlerinde teşvikler alarak yeni girişimler kurmalarını teşvik ediyoruz.
siber Gü
Doç. Dr. Bilgin Metin
Kurucu: Prof. Dr. Bilgin Metin

Bilgin Metin Haydarpaşa Teknik Lisesi Elektronik bölümünden mezun olduktan sora İstanbul Teknik Üniversitesi, Elektronik Haberleşme Müh. Bölümünden Lisans derecesi aldı. Ardından sektörde bilgisayar ağları ve ağ güvenliği projeleri danışmalığı, tasarımı, ve kurulumu konularında çalıştı. Sırasıyla Boğaziçi Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Müh. Bölümünden yüksek lisans ve doktora derecelerini aldı. Bu dönemde özel sektörde veri haberleşmesi, LAN, WAN ve ağ güvenliği sistemlerinin tasarımı, desteği ve kurulumu konularında danışmanlıklar verdi. Antalya Havalimanı uluslararası Havalimanı Dış hatlar terminali LAN, WAN Güvenlik altyapı tasarım ve kurulumu, TÜBİTAK MAM Gebze Kampüsü LAN WAN tasarım ve kurulumu projeleri örnek olarak verilebilir. 2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi, Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümünde Yardımcı Doçent olarak çalışmaya başladı. 2014 yılında Doçent 2021 yılında Profesör ünvanını aldı ve şu an aynı bölümde görevine devam etmektedir. Siber güvenlik, bilgi teknolojileri yönetişimi ve bilgi ve haberleşme sistemleri için devre tasarımı, konularında çalışmaktadır. Uluslararası konferans ve dergilerde 100’den fazla yayını çıkmıştır. Boğaziçi Üniversitesi Güvenli Veri Yönetimi Komisyonu Başkanlığı ve Boğaziçi Üniversitesi TTO A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde yer almaktadır. Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi ve ISACA (Information Systems Audit and Control Association) Yönetim Kurullarında görev yapmaktadır.
Doç. Dr. Bilgin Metin CISA (Certified Information Systems Auditor), ISO 27001 Baş Denetçisi, CDPSE (Certified Data Privacy Solution Engineer), TSE Kayıtlı Sızma Testi Uzmanı sertifikalarına sahiptir. Ayrıca şu anda BÜSİBER (Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Siber Güvenlik Merkezi Projesi) yöneticiliği görevini de yürütmektedir (www.siber.boun.edu.tr). Siber güvenlik, siber sızma testleri, kişisel verilerin güvenliği konularında çeşitli danışmanlık eğitim projeleri yürütmektedir. 

Built with Mobirise page creator